KONST / Litografier / Färglitografi 13491433
nr 1349 1433
Göran Brunius
(1911-2005), Sverige
Färglitografi, Fartyg. Signerad, PT. Motivet: 43x60 cm
Göran Brunius, född 1911, död 2005, svensk målare och skulptör.
Utrop:
500 kr
Såld:
200 kr
måndag 28 september 2020
kl 18:47:44
23/9 17:20:27
150 kr
23/9 19:30:29
Göran Brunius
Läs mer om Göran Brunius